Printscreen
Спорт

ЗВЕЗДА НА КОРАК ОД ТИТУЛЕ: Црвено-бели опет бољи савладали ФМП, Фелдин одиграо сјајно полувреме

Кошаркаши Црвене звезде савладали су ФМП (68:62) у дворани у Железнику у другом мечу финала Суперлиге Србије, повели са 2:0 и дошли на корак од одбране титуле.

Ускоро опширније

Прва четвртина

на старту меча домаћи тим је у вођству. После четири минута Звезда има први проблем, пошто је Рочести направио два прекршаја. Оџо и Ненадић праве много мука гостима.

(ФОТО) Био сам у шуми, а онда сам осетио огромну њушку на свом лицу. Одгризао ми је нос и пола образа. Крв је пљуснула. Онесвестио сам се

Враћа се Звезда, смањује на 10:8, Давидовац је тројком умањио предност домаћих.

Више грешака на обе стране, „продали“ су неколико лопти и једни и други. Звезда је изгубила пет лопти за осам минута, а ФМП је поенима Радована Ђоковића и Драгана Апића ‘одмакао’ на 16:10.

(ВИДЕО) ПРЕД СВЕТСКО ПРВЕНСТВО: Меси у СУЗАМА

Тројка ФМП и техничка грешка капитену Звезде који је тражио фаул после продора и добио техничку грешку. ФМП је искористио слободно бацање и повео са десет разлике 20:10, а прва четвртина је завршена промашајем Апића из рекета.

Лажни полицајац који је пљачкао грађане РАСПЛАКАО СВЕ У СУДНИЦИ!

Друга четвртина

Кошаркаши ФМП-а добро улазе у рекет и још боље бране рекет рампама, па са слободних бацања одржавају предност 27:20. Ипак, у шестом минуту друге деонице Звеузда после поена Омића прилази на кош заостатка. Тај напад гостију одбија Ђоковић поенима са линије слободних бацања.

Фелдин је покретач Звбездиног преокрета, који се десио пред последњи минут првог полувремена када је Рочести донео тек друго вођство тиму тренера Топића. Фелдин је одиграо одлично прво полувреме и највише захваљујући њему Звезда после 20. минута води 39:34. Американад је већ нанизао 18 поена.

(ВИДЕО) ИСПОВЕСТ ЉИЉАНЕ КОЈУ ЈЕ БРУТАЛНО ПРЕТУКАО ДЕЧКО БОКСЕР: Изашао је, скинуо мајицу и везао је око песнице! Одмах сам знала шта следи!

Трећа четвртина

Четири поена „пантера“ на старту трећег квартала меча за 38:39.Одговор Звезде 5:0, уз тројку Рочестија, који доноси поново опипљиву предност шампиону – 44:38.

Наставља се серија Црвене звезде, која је први пут дошла до двоцифрене предности – 50:38. Фелдин је за сада убацио 21 поен.

(УЗНЕМИРУЈУЋ ВИДЕО) ХОРОР Точак се откачио са аутомобила, одлетео мотористи у главу и УБИО ГА!

Звезда је два пута у трећем кварталу имала плус 12, али је Симанић најзаслужнији што је ФМП и даљке у прилици да запрети.

Четврта четвртина

Четири поена Бурсаћа на старту последње четвртине, ФМП се примакао на 57:54. Три и по минута игре Звезда без поена у четвртој деоници! Тачно пет минута пре краја Звезда има четири поена предности – 60:56.

УЖАС НАД УЖАСИМА: Откривен разлог због којег је дечак силован на Новом Београду

Три минута пре краја после тројки Добрића на једној и Ненадића на другој страни Звезда је водила 65:62. Добрић је промашио оба пенала, а потом и тројку после скока Антића.

Ненадић је фаулом у нападу изгубио деветнаесту лопту за ФМП минут и по пре краја. Нешто касније Лазић је слободним бацањима донео Звезди плус шест 68:62, што је било довољно за тријумф.

ГЕНЕРАЛ ЛАЗАРЕВИЋ ОТКРИВА: НАТО на Ускрс 1999. покушао копнену офанзиву

Ток меча

Звезда води са 1:0 у серији, након веома драматичне завршнице у дворани „Александар Николић“ у којој су у последњим секундама дошли до победе.

ФМП је био надомак тријумфа, након што су имали и седам поена предности у последњих пет и два поена предности у последњем минуту, али „пантери“ нису успели да задају коначан ударац Звезди пошто је Пот промашио полагање у последњем секунду меча.

(УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО) Џихадисти заробили сиријске војнике, а онда је уследило оно најгоре

Напад пре тога Џејмс Фелдин погодио је тројку за вођство и испоставиће се победу своје екипе.

Шампион ће бити екипа која прва оствари три победе, Звезда ће покушати да поведе са 2:0 чиме би направила крупан корак ка четвртој узастопној титули, док ће ФМП покушати да на свом паркету изједначи серију.

Сусрет у дворани у Железнику почиње од 18 часова.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ:

(УЗНЕМИРУЈУЋИ ВИДЕО) САМОУБИСТВО НА ХАЏИЛУКУ: Странац дошао на поклоњење у Меку, па скочио у смрт

Упозорење стручњака: Зашто је признавање „босанског језика“ равно националној издаји

(ФОТО) РУБИ СТЕ СВИ ВОЛЕЛИ: Данас је популарна глумица поносна бака, а ево како изгледа без трунке шминке!

КИК БОКСЕРУ ПРЕСУДИЛИ У САЧЕКУШИ: Предраг који није имао досије у полицији изрешетан је на кућном прагу, МАЈКА КАЖЕ ЈЕР НИЈЕ ХТЕО ДА ЛАЖЕ?!

Да ли сте се икад питали зашто бебе у наручју просјака увек спавају? Од одговора ће вам се ПРЕВРНУТИ ЖЕЛУДАЦ!

Извор:  Курир