Спорт

СРПКИЊА ОСВОЈИЛА ЈОШ ЈЕДНО ЗЛАТО: Ивана Шпановић победила и оборила рекорд на Медитеранским играма

Српска атлетицарка Ивана Шпановић освојила је златну медаљу на Медитеранским играма у Тарагони у скоку удаљ.

Шпановићева је најбољи резултат остварила у првој серији – 7,04 метара, па је на првом месту остала до краја такмичења.

Специјалне јединице тзв. Косова кренуле према северу КиМ

Поред освајања златне медаље, Ивана је вечерас у Тарагони оборила и рекорд Медитеранских Игара стар 21 годину, који је износио 6,72м и био у власништву Гркиње Ники Ксанту.

Друго место на Играма у Тарагони заузела је алтетичарка из Шпаније Итоја Ебомење са даљином од 6,83 метара, док је сребро освојила такође Шпанкиња Дијаме са 6,68 метара.

УХАПШЕНА ПРОСТИТУТКА КОЈА ЈЕ ШИРИЛА ХИВ ПО СРБИЈИ: Полиција пронашла мигранткињу од које је СТРЕПЕЛА СРБИЈА

„Заиста сам уживала и данас на наступу и у току боравка у Тарагони. Одлични услови и сјајна атмосфера у тиму Србије додатно су ме мотивисали да вечерас освојим једину медаљу која ми је недостајала са великих такмичења. Презадовољна сам скоковима које сам остварила, освојеном медаљом и новим рекордом Медитеранских Игра“, рекла је Шпановић.

Вечерашњи скокови сјајан су показатељ да смо на добром путу пред одбрану европске титуле у Берлину и да сам спремна за нове изазове који ме очекују на митинзима Дијамантске лиге, додала је она.

ИСПОВЕСТ СРБИНА ЧИЈЕ СУ РОДИТЕЉЕ БРАЗИЛЦИ ТУКЛИ НА ТРИБИНАМА У МОСКВИ! Њих 10 нас је брутално напало, Срби снимали тучу уместо да помогну!

Амела Терзић је резултатом 2:08.38 у квалификацијама на 800м заузела пето место у својој квалификационој групи, што није било довољно за пласман у финале.

Елзан Бибић је у трци на 5000м заузео 13. место са временом 14:32.05, док је Зорана Барјактаровић наступила у квалификацијама на 100м и заузела 9. место.

(ВИДЕО) ДОКЛЕ ВИШЕ? СРАМНО СКИДАЊЕ СРПСКЕ ТРОБОЈКЕ! Нове провокације албанских провокатора у Женеви!

Мушка репрезентација у баскету 3×3 је данас без већих проблема савладала репрезентацију Андоре резултатом 22:10, док женска екипа почиње такмичење сутра утакмицом против екипе Турске, наводи се у саопштењу Олимпијског комитета Србије.

У бициклистичкој друмској трци је Вељко Стојнић заузео 20. место, а Рајовић и Калаба су се пласирали на 32. место у коначном пласману.

Јелена Ерић је у женској конкуренцији заузела 12. место.

БОЛЕШТИНА НАЈМОЋНИЈЕ КРАЉЕВСКЕ ПОРОДИЦЕ: Рођен је из инцеста, био је чудовиште, спавао је само са рођакама!

Три боксера су данас наступила у Тарагони. Трифун Дашић је у категорији до 75кг савладао Кипранина Кокиноса резултатом 4-1, Јањић је у категорији -52кг такође тријумфовао против Египћанина Алија (3-1), док је Марко Доцић изгубио од Хрвата Филипија.

У џудоу смо имали три представнице на данашњим такмичењима. Милица Николић је после три победе стигла до финала, где је изгубила у борби за злато и освојила 2. место у категорији -48кг. Андреа Стојадинов (-52кг) и Марица Перишић (-57кг) нису успеле да се пласирају у борбе за медаље.

(ВИДЕО) ЖИВА ЖЕСТОКО ОПЕЛО ПО СЕРГЕЈУ: Па нису Миха и Муслин ЧУДАЦИ што га нису ни позвали! Нек му СТАРЛЕТЕ чувају ноге!

Рукометаши су у мечу четвртине финала поражени од екипе домаћина резултатом 35:25, док су ватерполисти у првој утакмици на Медитеранским играма савладали екипу Црне Горе резултатом 6:5.

У стоном тенису је данас наступила Изабела Лупулеску у појединачној конкуренцији и победама у сва три меча против Лоеуиллеттее из Француске, Алтинкаyа из Турске и Xиао Yао која представља Шпанију изборила пласман у финале које је на програму сутра.