Informer
Мундијал 2018

СРБИЈА – ШВАЈЦАРСКА 1:1! Џака изједначио и почео да провоцира!

Фудбалска репрезентација Србије игра против Швајцарске у Калињинграду вероватно одлучујући меч за пролаз у осмину финала Светског првенства у Русији

(ВИДЕО) МИТАР ГА ЗАБИО ШВАЈЦАРЦИМА! Мајсторска акција и гол Митровића!

Србија, након победе над Костариком (1:0), са нова три бода изборила би нокаут фазу на Мундијалу после тачно две деценије, а први од осамостаљења, чак и пре дуела са Бразилом.

ШАЋИРИЈУ И БЕХРАМИЈУ ПРЕСЕШЋЕ МУНДИЈАЛ! Паклени план српских навијача за Албанце у швајцарском тиму! НЕ ЗНАЈУ ШТА ИХ ЧЕКА!

Селектор Младен Крстајић истиче атмосферу у екипи и верује да ће његови играчи искористити мане Швајцарске.

– Швајцарска је доста добро поткована тактички, дуго играју заједно, селектор је дуго са њима и то су важне ствари. Знамо њихове врлине, али и мане. Добро смо их простудирали, биће жестоко. Атмосфера је одлична. Имам дрим тим у свлачионици – рекао је Крстајић.

Српски репрезентативац Немања Матић истакао је да су сви из екипе свесни чињенице да победа води у други круг.

ЗАУСТАВИО ЈЕ ЦРНИ МЕРЦЕДЕС, ПА ПРИШАО ДРУГОМ АУТУ: Почела је препирка, а онда УДАРЦИ! Узнемирујућа сцена из НОВОГ САДА!

– Имамо испред себе одличну селекцију, они ће покушати да нас угрозе и освоје три бода… Ми их поштујемо, али имамо квалитет да их савладамо. Чека нас паклена утакмица – каже везиста Манчестер јунајтеда.

Стрелац: Митровић у 5. минуту за Србију, а Џака у 52. за Швајцарску.

(ФОТО) ЗАСТРАШУЈУЋИ ПРИЗОР НА ВИДИКОВЦУ: Тело женске особе пронађено у шуми!

Стадион: у Калињинграду. Судија: Феликс Брих (Немачка). Жути картони: Милинковић-Савић, Миливојевић, Матић (Србија).

СРБИЈА: Стојковић, Ивановић, Миленковић, Тошић, Коларов, Матић, Миливојевић, Милинковић-Савић, Тадић, Костић, Митровић.

(ВИДЕО) БИЋЕ КРВИ ДО КОЛЕНА: На граници са Јорданом, Асадове специјалне јединице опколиле АМЕРИЧКУ БАЗУ!

ШВАЈЦАРСКА: Зомер, Лихтштајнер, Аканђи, Шер, Родригез, Џака, Бехрами, Шаћири, Џемаили, Цубер, Сеферовић (од 46. Гаврановић).

Хронолошки:

52′. ГОЛ! Џака је изједначио! И чим је постигао гол, почео је рукама да показује албанскго орла!

51′. Комбиновали су и прекомбиновали Митровић и Сергеј! Штета!

50′. Лош ударац Родригеза, који је пробао десном, иако је изразити левак…

Највећа опасност по тим Србије су жути картони Матића и Миливојевића, који морају да се причувају у наставку.

Статистика првог полувремена: Швајцарска има већи посед лопте и тачнији пас, а Србија више шутева укупно, шутева на гол и више нападачких акција.

Крај првог полувремена

46′. ТАААААДДДИИИИЋЋЋ!!! Какав ударац српског аса, лопта је фијукнула шест-седам центиметара изнад пречке!

44′. ШАНСААААА!!! Велика шанса за Србију! Тошић је промашио целу лопту главом код корнера, а она је онда изненадила Матића на другој стативи, који иако је био потпуно сам, није успео да је усмери ка мрежи!

42′. Опасно, опасно! Прво Тадић, па Матић у шеснастерцу, али лопта је ишла од гола, а не ка мрежи…

37′. Ударац Тадића! Шутирао је српски везиста после одбијене лопте након слободњака, али право у Зомера.

33′. Конфузија у дефанзиви Србије, поново Швајцарска у опасној акцији, коју је покварио Џемаили лошим завршним пасом.

30′. СТОЈКОВИЋ!!! Сјајна одбрана српског голмана, Џемаили је био у стопостотној шанси!

26′. Корнер за Швајцарце, скочио је Анакђи и тукао главом – поред гола. Није било опасности.

23′. Велика гужва испред нашег шеснаестерца, никако Тошић и Матић нису успевали да избаце лопту, али на срећу, ништа од свега.

19′. Митровић поново! Покушао је маказице са ивице шеснаестерца, ипак недовољно прецизно.

16′. Ударац! Милинковић-Савић са 17 метара, лопта је прошла два метра од стативе.

14′. Центаршут Ивановића са десне стране, ударац Митровића главом са 15 метара – преко пречке.

10′. ШАНСА! Озбиљна прилика за Швајцарску, Родригез је надиграо Ивановића, послао лопту по земљи на петерац, на њу је натрчао Џемаили, али је шутирао поред гола.

9′. Топовски ударац Шаћирија, погодио је свог саиграча у главу, на врху српског шеснаестерца.

5′. ГООООЛЛЛЛЛ!!! МИИИИТРРРООООВВВВИИИИЋЋЋЋЋ!!! Главом је погодио српски шпиц после центаршута Тадића! Води Србија 1:0!

СРБИЈА ДОБИЛА ПОРУКУ ЕУ, КАЗНИТЕ РУСИЈУ БЕЗ ОДЛАГАЊА?! Брисел би да нас завади са Путином, а заузврат НУДИ ВЕЛИКО НИШТА!

Само 30 секунди раније Митровић је имао велику прилику, тукао је главом, а Зомер је одбранио.

4′. Џака је шутирао са више од 20 метара, а лопта је прошла прилично близу пречке нашег гола.

2′. Митровић пада у шеснаестерцу после слободног ударца, Брих је само одмахнуо руком.