Спорт

Србија европски шамион у ватерполу

Ватерполо репрезентација Србије савладала је после петераца Шпанију 12:10 (0:1, 3:3, 3:2, 1:1, 5:3) и четврти пут узастопно постала, шампион Европе.

Изабраницима селектора Дејана Савића ово је 302. победа (уз 14 ремија и 46 пораза) и 29 медаља од осамостаљења Србије, четири злата и по једно сребро и бронзу од како под овим именом наступа на шампионатима Старог континента. Ипак, иако најбољи у новој ери ватерпола тим Србије још није неприкосновен, када су у питању рекорди, јер је Мађарска пре Другог светског рата пет пута узастопно успела да узме пехар намењен шампиону.

УБИЈЕН АДВОКАТ ЛУКЕ БОЈОВИЋА ДРАГОСЛАВ МИША ОГЊАНОВИЋ: У пуцњави рањен и његов син, полиција ПРОГЛАСИЛА АКЦИЈУ ВИХОР!

Финале 33. континенталног првенства у Барселони почело је нервозно на обе стране. Наш тим у првих осам минута није постигао гол, док су Шпанци једном савладали Митровића. Шест акција смо имали, без поготка, а зарадили и два искључења после фаула, због не померања од лопте. На старту друге деонице Прлаиновић је пробио бедем пред голом Лопеза Пинера за 1:1.

ГДЕ СТЕ САД КОМШИЈЕ Хрвати само о својој бронзи и ништа више, а Црногорци НИШТА О СВОЈОЈ БРАЋИ

Гранадос је вратио предност Шпанцима искористивши ново искључење српског тима. Реализација је правила много проблема, али смо головима Алексића и Митровића успели да стигнемо заостатак и изједначимо на 3:3. Ипак у последњим тренуцима првог полувремена Шпанија је дала гол и на полувреме отишла са вођством 4:3.

Шпанци су голом Дел Тора још једном имали плус два, али је Ћук у следећем нападу вратио наш заостатак на један гол. мандић је лепим потезом и голом донео друго изједначење нашем тиму 5:5 беше тада. Потом је Прлаиновић донео прво вођство Србији, али је потом Манарис прелепо лобовао Митровића, па се у последњи квартал ушло са 6:6.

АМЕРИЧКА „ФОКА“ УБИЈАЛА МАФИЈАШЕ ПО СРБИЈИ?

Јакшић нас је још једном довео у предност, алио је затим Маљарах поравнао на 7:7, што је био резултат регуларног дела меча у Барселони који је одлучен петерцима.

Филиповић је голом отворио серију, а на исти начин потом су погађали Пероне, Прлаиновић, Мунарис, Алексић, свер док Митровић није одбранио шут Фернандеза. Мандић и Ћук су погодили за тиутлу.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ:

ЂЕТИЋИ, ЗАР ВАС НИЈЕ СРАМОТА: АЛБАНЦИ вам у сред ЦРНЕ ГОРЕ дижу СПОМЕНИК свом ЛАЖНОМ НАЦИОНАЛНОМ ХЕРОЈУ!

ПОДЕЉЕНО ЧАК ПЕТ ЦРВЕНИХ КАРТОНА: Хрватска после туче у базену победила Италију и освојила бронзу

(ВИДЕО) РУСИ УЗЕЛИ НАЈВЕЋЕ ЗАЛИХЕ НАФТЕ И ГАСА НА СВЕТУ: Путинов је Северни пол, МОЋ РУСКОГ ОРУЖЈА не оставља дилему!

Притворен бивши председник Јерменије: Злоупотреба власти против демонстраната

Извор: Kurir