Printscreen
Спорт

Квалификације за Мундијал 2018. донеле су много узбуђења, али и преседана и контроверзи: Фантомски гол, поништен меч…

Битке за турнир у Русији биће упамћене и по договору Радамела Фалкаоа (Колумбија) са Перуанцима да нико не запиње у последњих пет минута, затим нестварном подвигу ратом разорене Сирије...

Од марта 2015. и првог одиграног меча у квалификацијама за Русију, па до четвртка ујутро, када је Перу постао 32. учесник, било је прегршт фудбалских узбуђења, али и преседана и контроверзи у борбама за Мундијал.

Тако је Панама у зони КОНКАКАФ изборила дебитантски наступ на Светском првенству фантомским голом. Један од два поготка у историјској победи над Костариком (2:1) био је признат, иако лопта после гужве у петерцу, малтене није била ни близу гол-линије. Само је арбитар Валтер Лопез из Гватемале другачије све доживео.

Нешто невиђено догодило се и у Африци. ФИФА је први пут откако се играју квалификације поништила меч, а то је био сусрет Јужна Африка – Сенегал 2:1, и то само зато што пенал за домаћина није постојао (лопта погодила играча у ногу, а не у руку). У поновљеном сусрету гости су славили (2:0) и отишли у Русију.

Битке за турнир 2018. биће упамћене и по договору Радамела Фалкаоа (Колумбија) са Перуанцима да нико не запиње у последњих пет минута, јер је и једнима и другима одговарао реми у последњој рунди у Јужној Америци (1:1), затим нестварном подвигу ратом разорене Сирије, која је дошла до азијског баража, и свакако чињеници да су Србија и Саудијска Арабија смениле селекторе који су их одвели на СП.

Извор: Новости