ВИДЕО Спорт

(ВИДЕО) Класично – супер фудбал: Драма, крађе, евроголови, а Ривер је у паклу

Неће бити спавања у Буенос Ајресу. Прошао је још један Суперкласико и то какав! Бока Јуниорс је утишала крцати Монументал победом од 2:1 над Ривер Платом и учинила лошу недељу потпуно бедном за највећег ривала.

Јер, пре само пет дана Ривер је испао из Купа Либертадорес, а после пораза у дербију и титула делује недостижно иако је рана фаза шампионата. На другој страни Бока Јуниорс заиста гази све пред собом, има максималан учинак у првих осам кола!

Стрелац победоносног гола био је Наитан Нандез у 73. минуту када је лепо ухватио волеј после центаршута Пабла Переза. Сјајан гол, а опет прва два виђена на Монументалу су била још лепша.

Поред победе Боке, у центру пажње се нашао, сопственом заслугом, главни судија Нестор Питана. Поделио је два црвена картона, један заслужено, а други ипак чини се погрешно. Ипак, оно што је занимљиво – то је прва победа Боке у Суперкласику кад суди Питана. Претходна три окршаја у тим случајевима добио је Ривер.

Најпре је у 39. минуту искључио Игнасија Фернандеза из Ривера након што је овај отвореним ђоном копачке у груди ударио противничког играча. Ситуација слична оној из финала Светско првенствао 2010. године када је Најџел де Јонг стартовао на Ћабију Алонсу.

Бока је и повела управо после искључења Фернандеза и слободног ударца који је био на неких 30-ак метара. Едвин Кардона је послао праву бомбу у десне рашље Риверовог гола за мук на Монументалу.

А управо је овај момак, без дилеме најбољи играч Боке вечерас, добио незаслужено црвени картон у 61. минуту. И то му је Питана директно показао пут у свлачионицу пошто је насео на глуму играча Ривера којег је Кардона у једном дуела очешао руком по врату, а овај је пао као покошен.

Ипак, „вратио“ је Питана са својим тимом то касније Боки, кад је поништио гол Скоку, јер је наводно лопта претходно изашла у корнер. А снимак је показао да није.

Није било потребно много Риверу да искористи шок Боке Јуниорс. И то на какав начин. У 69. минуту је искусни Леонардо Понцио са више од 30 метара распалио праву “лепотицу” у горњи леви угао. Затресао се тад Монументал, више је личио на вулкан него на стадион. Али, ни слутили нису навијачи какав их антиклимакс чека само неколико минута касније.

Извор: Моцарт спорт